13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ-ΕΦΗΒΙΚΟΥ

Με νίκη στο παιδικό και ήττα στο εφηβικό ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι ομάδες μας για το 2011. Το παιδικό βρέθηκε σε καλή ημέρα κυρίως επιθετικά και πέτυχε άνετη νίκη απέναντι στον Φιλαθλητικό με 70-52. Το εφηβικό πάλεψε απέναντι στο Σπόρτιγκ και ηττήθηκε ύστερα από ένα εξαιρετικά αμφίρροπο παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 20-24 όμως στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε στο 22-31 με την ομάδα μας να έχει χρεωθεί με 18 φάουλ έναντι 4 του Σπόρτιγκ. Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε τελικά στο -2 δείχνοντας πως ο νικητής θα κρίνονταν τελικά στις λεπτομέρειες όπως και έγινε. Τρεις συνεχόμενες κακές επιθετικές επιλογές του παγκρατίου προς το τέλος του 4ου δεκάλεπτου ήταν αρκετές για να δώσουν τη νίκη στο Σπόρτιγκ με 45-49.