Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : Ελπίδα Αγ. Αναργύρων – Παγκράτι 5-1

Με πολλές απουσίες και δύο τραυματισμούς σε νευραλγικές θέσεις, η ομάδα μας γνώρισε βαριά ήττα με 5-1 από την Ελπίδα Αγ. Αναργύρων, παρά το γεγονός ότι βρισκόταν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο.

Στο 9′ ο Τζωνς έβαλε μπροστά την ομάδα μας με 0-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο 55′ η Ελπίδα με ένα τυχερό γκολ, ισοφάρισε τον αγώνα, ενώ 11 λεπτά αργότερα, ήρθε η ολική ανατροπή με την ομάδα των Αγίων Αναργύρων να κάνει το 2-1.
Οι απουσίες και οι τραυματισμοί, δεν άφησαν περιθώρια στην ομάδα μας να προσπαθήσει για μια δική της ανατροπή και έτσι οι αντίπαλοι μας, κατάφεραν να διευρύνουν το σκορ, πετυχαίνοντας άλλα 3 γκολ, στο 76′, στο 78′, με το γκολ του 81ου λεπτού να διαμορφώνει το τελικό 5-1.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 5-1
Σκόρερ: 55′ & 66′ Γιαμας, 76′ Πανταζής, 78′ Met Hoxha, 81′ Καλκάνης / 9′ Τζωνς,
Διαιτητής: Θωμογλου
Βοηθοί: Χρονόπουλος, Χρήστου
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Γούλας, Κοντογιάννης, Μηνόπουλος (34′ Διαμαντής), Κρεμόπουλος, Τσιρίμπας, Παγουρας, Πριλίδης (55′ Χαλκιαδάκης) Ρίζος, Στρατής (46′ Καραβουσάνος), Τζωνς (73′ Αδάμης)