Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Παγκράτι – Πεύκη 37-49

Οδυνηρή ήττα για την ομάδα μας, η οποία έχασε στο Μετς από την Πεύκη, υποχώρησε στην 5η θέση της βαθμολογίας και πλέον όχι μόνο κινδυνεύει η συμμετοχή στα πλέι-οφ, αλλά ακόμα και σε περίπτωση που την καταφέρει, θα μπει στη διαδικασία με μεγάλο μειονέκτημα.

Η ομάδα μας ήταν πολύ κακή επιθετικά στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με το σκορ στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου να είναι 5-13. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας προσπάθησε να ανεβάσει στροφές, αλλά η ευστοχία της Πεύκης, την έφερε μπροστά στο ημίχρονο με 15-29. Η ομάδα μας, με όπλο την άμυνά της, κατάφερε να μειώσει στο τρίτο δεκάλεπτο, φτάνοντας τη διαφορά στους 5 (29-34), όμως έμεινε από δυνάμεις στην τελευταία περίοδο και γνώρισε την ήττα με 37-49.