ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2-1

Πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια πέτυχε η ομάδα μας επικρατώντας του Χαλανδρίου με 2-1 πιάνοντας το στους 19 βαθμούς.Όλα έγιναν μέσα σε 25 λεπτά στο συγκεκριμένο παιχνίδι με την ομάδα μας να παίρνει την πρωτοπορία με τον Παγιάβλα στο 15΄αλλά να ισοφαρίζεται σχετικά άμεσα στο 18΄από τον Λέντζα.Στο 25΄ο Δριβάκος (πρώτος σκόρερ της ομάδας μας) μας έδωσε την νίκη για το τελικό 2-1.Με το κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δελμαδώρου με 2η κίτρινη κάρτα.Στην επανάληψη η ομάδα μας δημιούργησε αρκετές τελικές προσπάθειες για μεγαλύτερο σκορ αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Στάλιο.Ντεμπούτο με την κοκκινόμαυρη έκαναν και οι Μπαραδάκης,Ντίσιος και Κυριάκος.Επόμενο παιχνίδι το επόμενο Σάββατο με τον Ακάδημο στο Μαρούσι.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ : Ντόι, Μπαραδάκης, Ραφτόπουλος(79΄Ντίσιος), Πλακάλι, Αιβάζης, Τεγονίκος, Παγιάβλας (81΄ Κυριάκος), Δριβάκος (85΄Σπηλιόπουλος), Γκέτζεφ, Γαλεράκης, Σκούρας.