Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου – Φοίνικας Καλλιθέας 5-0

Μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε η ομάδα μας, σε βάρος του Φοίνικα Καλλιθέας, με 5-0 και με αυτόν τον τρόπο προκρίθηκε, ως 4η στον όμιλο, στα μπαράζ ανόδου, όπου την Κυριακή 13 Μαϊου θα αντιμετωπίσει την Ένωση Βοτανικού.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με το Ρίζο, με το 1-0 να παραμένει μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας ήταν καταιγιστικοί και πέτυχαν 4 γκολ μέσα σε 20 αγωνιστικά λεπτά. Το 2-0 έκανε ο Παγουρας στο 47′, για να ακολουθήσει ο Γιούτσος στο 56′ πετυχαίνοντας το 3-0. Στο 70′ ο Ρίζος με το δεύτερο του προσωπικό γκολ, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, για να κλείσει τη θριαμβευτική μέρα ο Κοντογιάννης στο 71′, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 5-0.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5-0
Σκόρερ: 28′,70′ Ρίζος, 47′ Παγουρας, 56′ Γιούτσος, 71′ Κοντογιάννης/-
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Χαλκιαδάκης, Γιούτσος, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος (58′ Ψωμάς), Τσιρίμπας (58′ Αδάμης), Διαμαντής, Κοντογιάννης, Ρίζος, Στρατής , Γούλας (46′ Παγουρας)