ΑΚΑΔΗΜΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2-0

Σε ένα παιχνίδι που εύκολα θα ξεχαστεί για την ποιότητα του, όπου κυριάρχησε η δύναμη, η ομάδα μας ηττήθηκε με 2-0 από τον Ακάδημο Αμαρουσίου στο δημοτικό γήπεδο Μελισσίων.Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να ξεκινήσουν το παιχνίδι με ένα γρήγορο γκολ και συγκεκριμένα στο 8΄απο το φάουλ του Χαραλαμπίδη η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και κατέληξε στην εστία του Ντόι.Από εκεί και πέρα όλο το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να δημιουργηθεί η παραμικρή ευκαιρία σε καμία από τις δύο εστίες.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση όταν από σέντρα του Γαλεράκη ο Κολυβάς δεν πρόλαβε με το κεφάλι να την στείλει στην άδεια εστία.Έτσι δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 82΄οι γηπεδούζοι με μακρινό σουτ του Ζαραχωβίτη που κρέμασε τον Ντόι πέτυχαν το 2-0.Αγωνιστικά μεγάλη απώλεια από την γραμμή πυρός ήταν αυτή του πρώτου σκόρερ της ομάδας Παναγιώτη Δριβάκου.Επόμενο παιχνίδι εντός έδρας με την Τερψιθέα (συγκατοικεί στην πρώτη θέση με τον Φωστήρα Ηλιούπολης).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ : Ντόι, Πλακάλι, Ντίσιος, Σκούρας (73΄Νικολακάκης), Μπαραδάκης, Αιβάζης, Παγιάυλας (64΄Σπηλιόπουλος), Γκέντσεφ, Γαλεράκης, Τεγονίκος, Κυριάκος (46΄Κολυβάς).