12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞ. 41-73

Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο απέναντι στην καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος καταφέρνοντας να μείνει κοντά στο σκορ ως το 22΄(28-30) αλλά δεν κατάφερε να αντέξει ως το τέλος στο ρυθμό των φιλοξενούμενων και κατέρρευσε στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου ουσιαστικά χτίστηκε και η μεγάλη διαφορά για τον Αστέρα. Από την ομάδα μας ξεχώρισαν η «αειθαλής» Τούλα Γαζέτα και η Χατζηευσταθίου. Επόμενο και πλέον κρίσιμο ματς με την Χίο στο εκτός έδρας…όπου με νίκη επί του ΒΑΟΛ κάνουμε το πλέον καθοριστικό βήμα παραμονής.

Τα δεκάλεπτα: 6-16, 23-27, 34-46, 41-73
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Τζαμαλής): Δέτση 3, Χατζηευσταθίου 9, Χρυσοχόου, Γαζέτα 10(1), Νικολακάκη, Μουζούκη 4, Κίτσιου, Κολοβού 4, Μερισιώτη 6, Μεϊμάρη 2, Ιντ Σαμπούν.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞ. (Τσιαντούκα): Χελιώτη 16, Τσίκουτα, Χαρίτου, Μανώλη 9, Λιάγκα 1, Παπαδήμου 2, Τσαρούχα 7(1), Βεντούρα 18, Τσουκαλά 16(1), Μπαζήμα 4.