Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 70-50

Με μία πολύ καλή εμφάνιση που η αλήθεια είναι πως έλειψε έντονα στα τελευταία παιχνίδια τα κορίτσια του Χρήστου Τζαμάλη επικράτησαν άνετα με 70-50 της ΕΑ Παραλίας δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε. Το πρόγραμμα όμως και η νίκη του Σπόρτιγκ μέσα στην Τερψιθέα δεν μας επιτρέπουν να έχουμε ουσιώδεις ελπίδες για την αποφυγή του υποβιβασμού. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να εμφανίζονται νευρικές και την ομάδα μας να παίρνει ελαφρύ προβάδισμα με 13-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεχωρίσει κι έτσι το ημίχρονο έκλεισε με 31-31 με την Μοσχοπούλου να έχει κερδίσει τις εντυπώσεις με την πολύ καλή απόδοσή της. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι συνέχισε να εξελίσσεται αμφίρροπα μέχρι το 26΄ με το σκορ στο 39-39 όμως σε εκείνο το σημείο ένα εντυπωσιακό σερί του Παγκρατίου με 16-0 μέσα σε 3 λεπτά με πρωταγωνίστριες της Χατζηυεσταθίου και Μερισιώτη καθόρισε το νικητή. Συνολικά όλες οι αθλήτριες έδειξαν ένα πολύ καλό πρόσωπο σε αυτό το παιχνίδι το οποίο ελπίζουμε να διατηρηθεί και στους επόμενους αγώνες.

Τα δεκάλεπτα: 13-10,31-31,55-41,70-50
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Τζαμάλης): Δέτση 6, Χατζηευσταθίου 21, Δασιοπούλου 7(1), Γαζέτα 6, Νικολακάκη 2, Μουζούκη 6, Κολοβού 2, Μερισιώτη 16, Μειμάρη 4, Ιντ Σαμπούν.
ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Κωστόπουλος): Μπουγιούκου 9(2), Κατρούτσου 7(1), Οχταρά 8(1), Δερμάτη 4, Πετροπούλου 4, Μοσχοπούλου 16(2), Μαυρομάτη 2.