Ποδόσφαιρο

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 3-0

Με το αριστερό συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Παύλου Δαούτη στον πάγκο της ομάδας μας καθώς αυτή ηττήθηκε στο Γουδή από τον Άγιο Θωμά με 3-0.

Η ομάδα μας κατάφερε να κρατήσει στο μηδέν την εστία της ως το 41′ λεπτό όταν ο Θύμιος για τους γηπεδούχους έκανε το 1-0, στέλνοντας τις δυο ομάδες με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ωστόσο, με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49′ ήρθε το 2-0 από τον Δάβαρη να δώσει καθαρό προβάδισμα νίκης στον Άγιο Θωμά, προβάδισμα το οποίο επισφράγισε στο 65′ όταν ο Σάβαρης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Τα βλέμματα πλέον στρέφονται στο καθοριστικό εντός έδρας παιχνίδι με τα Πετράλωνα την επόμενη (18η) αγωνιστική, παιχνίδι στο οποίο επιστρέφει και ο αρχηγός της ομάδας Κώστας Σπηλιόπουλος, ο οποίος έλειψε για  6 παιχνίδια λόγω τιμωρίας.

Άγιος Θωμάς – Παγκράτι 3-0

Διαιτητές: Γκάμαρης, Τσολακίδης, Συναϊτής

Παγκράτι: Πανδής, Καλιάγρας, Μαραγκός, Μαστορόπουλος, Σαμαράς, Τζανετάκης, Θωμάς, Τάταρης (40′ Ξουραφάς), Καστάνης, Ραφτόπουλος, Καραγιάννης (55′ Χαραμής).