ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΕΦΗΒΙΚΟ

Με μία νίκη και μία ήττα συνέχισαν τις υποχρεώσεις του οι παίδες και οι έφηβοι. Το παιδικό γνώρισε την ήττα σε έναν αγώνα που ξέκίνησε με πολύ κακή απόδοση για τους παίκτες μας οδήγώντας σε μία διαφορά 11 πόντων στο 13ο λεπτό. Η αφύπνιση και το σφίξιμο της άμυνας οδήγησαν στη κάλυψη της διαφοράς και στο προβάδισμα με το ισχνό 22-23 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ μέχρι το 37′ που οι αντίπαλοι κατάφεραν και πήραν βραχεία κεφαλή την οποία κράτησαν ως το τέλος. Καλύτεροι οι Μανιατόπουλος Ντογκίσι Στάγκος και ελπιδοφόρα η εμφάνιση του Βούλγαρη. Το ματς των εφήβων ήταν πολύ κακής ποιότητας σε όλη του την διάρκεια με τις επιθέσεις των 2 ομάδων να διαγωνίζονται σε κακές επιλογές και αστοχία. Στο τέλος η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τη νίκη με μικρή διαφορά.

ΠΑΙΔΙΚΟ

Ε.ΙΛΙΟΥ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 51-46. ΝΤΟΝΓΚΙΣΙ 8(1), ΚΑΣΟ, ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ, ΜΑΡΔΑΣ,ΣΤΑΓΚΟΣ 9, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΦΛΑΜΟΥΡΙΔΗΣ 1,ΜΠΕΓΙΟ 2, ΚΟΥΒΕΛΗΣ , ΜΑΝΙΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 18, ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ 8, ΙΩΑΝΝΟΥ.

ΕΦΗΒΙΚΟ

Ε.ΙΛΙΟΥ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 28-30. ΣΚΕΝΤΖΟΣ 5(1), ΦΕΡΑΤΑΙ 5, ΚΑΡΑΙΝΔΡΟΣ 8, ΓΚΙΝΗΣ 2, ΚΑΝΤΙΛΗ, ΔΗΜΗΤΡΑΤΟΣ 4, ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΣ 1, ΦΕΛΕΚΗΣ , ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΥΜΠΕΡΕΑΣ 5, ΡΩΣΣΟΠΟΥΛΟΣ.

ΠΑΙΔΙΚΟ Α(12-6) Β(10-17) Γ(18-16) Δ(11-7)
ΕΦΗΒΙΚΟ Α(6-5) Β(6-6) Γ(4-12) Δ(12-7)