ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2-3

Μεγάλη νίκη με 3-2 και ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στον Γαλαξία. Μετά από ένα στείρο Α’ ημίχρονο το Παγκράτι άνοιξε το σκορ στο 47′ με τον Παπαθανασίου για να δεχθεί την ισοφάριση στο 57′ από τον Μουσουδάκο. Το παιχνίδι έβαινε στην λήξη με την ισοπαλία να δείχνει ως το πιο πιθανό αποτέλεσμα μέχρι το 85′ που ο Μήτσης έδωσε το προβάδισμα στον Γαλαξία. Η ομάδα μας όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 88′ ισοφάρισε με τον Θωμά ενώ στο 93΄ο Παπαδόπουλος πέτυχε το 3-2 χαρίζοντας τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης στην ομάδα του Κώστα Σπηλιόπουλου.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Τασιούλας, Ξουραφάς, Σταματίου, Καστάνης, Σαμαράς, Σπυρόπουλος (46′ Γκέργκης), Θωμάς, Μαστορόπουλος,, Λέκα, Παπαθανασίου (67’Παπαδόπουλος), Τάταρης,