ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ, ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

Νίκη για το παιδικό και ήττα για το εφηβικό ήταν τα αποτελέσματα της Τρίτης απέναντι στην ομάδα του Λαυρίου. Η ομάδα των παίδων δεν δυσκολεύτηκε από την αδύναμη ομάδα του Λαυρίου και επικράτησε εύκολα με 67-24 . Αντίθετα οι έφηβοι γνώρισαν 2η σερί ήττα και κατρακύλησαν στην 5η θέση της βαθμολογίας. Ο αγώνας του εφηβικού ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι και να προηγείται με 9-4, όμως τα πολλά λάθη έφεραν ένα επιμέρους 6-17 απο πλευράς Λαυρίου για να κλείσει η  περίοδος με 15-21. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα λάθη συνεχίστηκαν, και παρότι με 2 συνεχόμενα τριποντά του Δημητράτου, πλησιάσαμε στους 3 πόντους (21-24), η ομάδα του Λαυρίου τρυπούσε συνεχώς την άμυνα μας για να πάρει διψήφια διαφορά στο 16′ με 21-31 και το ημίχρονο να τελειώνει με 26-37. Στο δεύτερο μέρος ξεκίνησε η αντεπίθεση και με ένα γρήγορο σερί 6-0 πλησιάσαμε στο 23′ (32-37) αλλά τα αμυντικά προβλήματα συνεχίστηκαν, με το 3ο δεκάλεπτο να τελειώνει στο 38-43. Στην τελευταία περίοδο με τον Δημητράτο να ευστοχεί απο παντού μειώσαμε 44-46, αλλά το Λαύριο με ένα σερί 0-9 έσβησε τις ελπίδες μας για νίκη  Πολύ καλός ο Δημητράτος με 18 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 4 ασίστ, ενώ βοήθησε και ο Καραϊνδρος με 16 πόντους  6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.