Ποδόσφαιρο

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-3

Φαίνεται ότι το Περιστέρι ταιριάζει στην ομάδα μας, καθώς κατάφερε να επικρατήσει στο γήπεδο της Χρυσούπολης της Θύελλας Περιστερίου με 3-1 και να φτάσει τους επτά πόντους στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 15′ μετά από αυτογκόλ του Μηνά Ταμπακιάν για να δεχθεί την ισοφάριση τρία λεπτά μετά (18′) από τον Λατσούνα, με το ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο με 1-1.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κώστας Σπηλιόπουλος πέρασε στο παιχνίδι τον Νίκο Κοτσώρη ο οποίος τέσσερα λεπτά μετά πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τα χρώματα της ομάδας μας γράφοντας το 2-1.

Το τελικό 3-1 πέτυχε στο 65′ ο Γιώργος Παπαδόπουλος.

Σκόρερ: 18′ Λατσούνας / 15′ Ταμπακιάν (αυτογκόλ), 50′ Κοτσώρης, 65′ Παπαδόπουλος

Διαιτητές: Χρηστάκος / Μπαλής, Λεκντρεάι

Θύελλα (Λάππας): Μαυρογιάννης, Χριστοδούλου, Πρωτόπαπας, Ταμπακιάν (53′ Μέμης), Πράππας, Καραμπίκας, Κουμαριανός (73′ Δεστούνης), Ζέρβας, Λατσούνας, Δημόπουλος (57′ Παπαθανασίου), Φερμάνογλου.

Παγκράτι (Σπηλιόπουλος): Σίλβερς, Λέκα, Καλιάγρας, Καστάνης, Μπέκος, Σπυρόπουλος (46′ Κοτσώρης), Σπηλιόπουλος, Παπαθανασίου, Ξουραφάς, Μαστρορόπουλος, Παπαδόπουλος (88′ Κουρής).