Ακαδημίες

ΉΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ, ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

Ήττα για την παιδική μας ομάδα στο κρίσιμο εξ αναβολής παιχνίδι με τη Νίκη Αμαρουσίου με 47-49 ύστερα από ένα δυνατό παιχνίδι το οποίο σημαδεύτηκε από την κακή απόδοση ενός διαιτητή που μόνο ερωτηματικά προκαλεί η σκοπιμότητα της ύπαρξής του στις λίστες της ΕΣΚΑ. Στο αγωνιστικό κομμάτι η απουσία του Μπέγιο και κυρίως του Βούλγαρη αποδυνάμωσε την ομάδα η οποία έχοντας και τον Στάγκο ανέτοιμο μετά τον τραυματισμό του έχασε στις λεπτομέρειες ένα σημαντικό παιχνίδι για την περαιτέρω πορεία της. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Μανιατόπουλο ενώ βοήθησε και ο Κάσο. Το εφηβικό με δυνατή απόδοση στο 1ο και 4ο δεκάλεπτο πήρε τη νίκη με 71-60 προσθέτοντας μία ακόμα νίκη στην φετινή πορεία. Η ομάδα στηρίχθηκε επιθετικά στο δίδυμο Καραίνδρου και Φερετάϊ ενώ σημαντικές βοήθειες πρόσφερε και ο Γιάννης Γιακουμάκης με το δυναμικό του παιχνίδι.