ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 0-2

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας, η οποία μετά τον Τριφυλλιακό ηττήθηκε εντός έδρας από τον Ιπποκράτη με 0-2 και έμεινε πίσω όσο αφορά την υπόθεση της πρώτης τριάδας.

Στο βροχερό Ελληνικό, η ομάδα του Περιστερίου έδειχνε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο και έτσι κατάφερε να προηγηθεί με τον Ζαχαρόπουλο στο 30′ και με αυτό το σκορ να κλείσει το πρώτο ημίχρονο.

Ο Κώστας Σπηλιόπουλος προχώρησε σε δυο αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αλλά ούτε αυτό κατάφερε να αλλάξει την εικόνα του αγώνα καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με τον Ναστούλη στο 65′ να κλειδώσουν τη νίκη.

Σκόρερ: 30′ Ζαχαρόπουλος, 65′ Ναστούλης

Διαιτητές: Ελευθερίου / Μέξης – Γουσέτης

Παγκράτι (Σπηλιόπουλος): Τασιούλας, Κωνσταντάρας, Σαμαράς, Καστάνης, Μπέκος (46′ Παπαδόπουλος), Ντόρε, Σπηλιόπουλος, Τάταρης, Φαρμάκης (75′ Ζύγουρας), Μαστορόπουλος, Ξουραφάς (46′ Παπαθανασίου).

Ιπποκράτης (Τζανετής): Ζώης, Στάθης, Δημόπουλος, Ζούλιας, Ρεβίθης, Ραζάκη, Μπακλαβάς (60′ Μαρουσόπουλος – 75′ Πατσέλης), Κόκαρης, Γκατζιώνας (50′ Πάσσος), Ναστούλης, Ζαχαρόπουλος.