Πρώτη νίκη στη χρονιά με Πανερυθραϊκό

«Σκωτσέζικο ντους» η εμφάνιση του παιδικού μας τμήματος, με αντίπαλο τον Πανερυθραικό, αλλά με ευτυχή κατάληξη, αφού η ομάδα μας, πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα του εφηβικού δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΠΑΙΔΙΚΟ

Ονειρικό το ξεκίνημα της ομάδας μας, με πρωτόγνωρο για φέτος, επιθετικό ρυθμό. Μετά το 25-15 του πρώτου δεκαλέπτου, οι παίκτες μας όπως ήταν φυσικό δεν κατάφεραν να συνεχίσουν στο ίδιο τέμπο στην επίθεση, αλλά έδωσαν μεγαλύτερη έμφαση στην άμυνα, πηγαίνοντας με διαφορά ασφαλείας στα αποδυτήρια (37-25). Στην τρίτη περίοδο επήλθε ολοκληρωτικό black-out στην επίθεση, με τους παίκτες μας να σκοράρουν μόλις 3 πόντους και τον Πανερυθραϊκό να πλησιάζει με 40-36. Στο ξεκίνημα του τελευταίου δεκαλέπτου, η ομάδα μας συνέχισε να δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει και η ομάδα της Ερυθραίας με ένα σερί 0-8, πέρασε μπροστά στο σκορ για πρώτη φορά μετά το 1′, με 40-44. Σε εκείνο το σημείο, το παιδικό μας αφυπνίστηκε και με ενα επιμέρους σκορ 11-2, στα τελευταία 4 λεπτά, κατέκτησε τη νίκη με τελικό σκορ 51-46. Πρώτος σκόρερ ο Κουβελης με 15 πόντος , ενω βοηθησε και ο Μπεγιο με 10 πόντους.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 51-46.

ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΣ 1, ΠΕΛΕΚΗΣ, ΜΠΕΓΙΟ 10(1), ΤΟΡΡΕΣ 7, ΝΤΑΜΠΟΥΑΤΕ, ΨΑΡΡΗΣ 1, ΛΑΜΠΡΗΣ 7(1), ΑΛΓΚΟΧΑΡΗΣ 1, ΚΟΥΒΕΛΗΣ 15, ΚΑΡΑ, ΑΡΑΒΙΑΚΗΣ 4, ΚΟΛΥΔΑΣ 5.
Τα δεκαλεπτα: Α(25-15) Β(12-10) Γ(3-11) Δ(11-10)