Ήττα για τους Νέους από την Ένωση Ιλίου

Την ήττα γνώρισαν οι Νέοι στον αγώνα με την Ένωση Ιλίου στο ΜΕΤΣ με τελικό σκορ 57-63.

Νωθρά μπήκαν οι δυο ομάδες στο παρκέ, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 12-11. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας βρέθηκε μπροστά με 21-16, όμως η ομάδα του Ιλίου, γύρισε το ματς, κλείνοντας το ημίχρονο προηγουμένη με 25-28. Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα μας ήταν κακή σε άμυνα και επίθεση και έτσι το Ίλιον με 2-11 επιμέρους σκορ προηγήθηκε με 27-39, με το σκορ στο 30’ να διαμορφώνεται σε 39-49. Στην τελευταία περίοδο και μετά το 44-54 στο 35’ η ομάδα μας προσπάθησε να κάνει την ανατροπή, μείωσε σε 52-54, όμως έμεινε από δυνάμεις και γνώρισε τελικά την ήττα με 57-63.
Την θέση του πρώτου σκόρερ μοιράστηκαν οι Φιλιππόπουλος με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο, 1 ασίστ και Λυμπερέας με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, ενώ μεγάλη εμφάνιση έκανε και ο Δημητράτος με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 8 ασίστ και 8 κερδισμένα φάουλ.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 57-63
ΣΠΥΡΗ 3(1), ΓΚΙΝΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ 5(1), ΔΗΜΗΤΡΑΤΟΣ 10, ΣΚΕΝΤΖΟΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ 2, ΜΑΝΙΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 3(1), ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ 16(2), ΛΥΜΠΕΡΕΑΣ 16, ΜΑΡΜΑΤΑΚΗΣ 2

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α(12-11) Β(13-17) Γ(14-19) Δ(18-14)