ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ  78-87

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-18, 46-34, 54-53, 78-87.

ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ (Σορώτος): Ζούπας 12, Μπάρμπας 9 (2), Βιδάλης 6, Μούκας, 11 (3), Μπούτρος 4 (1), Παγώνης 5, Παπαργυρόπουλος 15 (3), Κουκουνιάς, Βαρδαβάς 14, Τζέμης 2.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Σκουζής 6 (2), Λόλας 12 (1), Βασιλόπουλος 11 (1), Καράβολας 1, Βαρδιάνος 12 (2), Δημάκος 5 (1),Μίχαλος 26 (2), Μαχαίρας 14, Τζουγκαράκης.

Η ομάδα μας διατήρησε την καλή παράδοση που έχει τα τελευταία χρόνια στο κλειστό του Αμύντα και κατάφερε να φύγει με το ρόζ φύλλο. Στο πρώτο μέρος, ο Αμύντας κυριάρχησε, καθώς προηγήθηκε μέχρι και 18 πόντους διαφορά. Στην λήξη του ημιχρόνου ο Λόλας με τρίποντο από την σέντρα μείωσε την διαφορά στους 12 πόντους και σήμανε την αντεπίθεση για την ομάδα μας, η οποία πήρε σάρκα και οστά με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Η άμυνα ζώνης που εφάρμοσε ο Λιόγας εγκλώβισε τον Αμύντα και η ομάδα μας με μπροστάρηδες τους Μίχαλο και Σκουζή επέστρεψε γρήγορα στο παιχνίδι με επιμέρους σκόρ δεκαλέπτου 8-19. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες μας έδειξαν πάθος και πίστη στη νίκη. Με την συμπαράσταση του κόσμου στα δύσκολα, που έδωσε βροντερό παρών,  κατάφεραν να ανατρέψουν την εικόνα του πρώτου μέρους και να πάρουν την πρώτη νίκη για την φετινή περίοδο.