Ποδόσφαιρο

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   3-2

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Ντόϊ, Ραφτόπουλος, Σκούρας, Νικολακάκης, Κολυβάς, Αϊβάζης, Γκέντσεφ, Πλακάλι, (46’ Γαλεράκης), Καραμπέτσος, (56’ Καστάνης), Δριβάκος, Πάϊρας (72’ Τεγονίκος).

Έστω και στις καθυστερήσεις η ομάδα μας κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη και τους 3 βαθμούς στο παιχνίδι με την Λαύρα. Σε ένα παιχνίδι με σασπένς , αποβολές και πολλά γκολ η ομάδα μας προηγήθηκε στο 31ο λεπτό με τον Καραμπέτσο ύστερα από προσπάθεια του Δριβάκου. Με το σκορ αυτό έκλεισε το Α’ ημίχρονο και διατηρήθηκε μέχρι το 50ο λεπτό όταν η Λαύρα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 75ο λεπτό ο Ραφτόπουλος ύστερα από κεφαλιά του Δριβάκου έκανε το 2-1 για να ισοφαρίσει εκ νέου η Λαύρα στο 82’. Στο 92ο λεπτό ο κορυφαίος του γηπέδου Δριβάκος λύτρωσε το Παγκράτι πετυχαίνοντας το 3-2. Στο 70ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ραφτόπουλος και στο 90ο λεπτό με απ ευθείας ο κόκκινη ο Νικολακάκης. Και οι 2 αποβολές χαρακτηρίζονται από την υπερβολή του διαιτητή ο οποίος βρέθηκε σε άσχημη μέρα με πολλές λάθος αποφάσεις κυρίως σε βάρος του Παγκρατίου. Καλή απόδοση για την ομάδα μας περάν του Δριβάκου είχαν και οι Κολυβάς και Ραφτόπουλος.