Μπάσκετ Ανδρών

Α2: Προμηθέας Πατρών – Παγκράτι 98-86

Την ήττα από τον Προμηθέα στην Πάτρα με 98-86 γνώρισε η ομάδα μας, στο δεύτερο της παιχνίδι στην φετινή Α2, έχοντας ως μεγάλο κέρδος την εξαιρετική εμφάνιση του Σπύρου Μοτσενίγου ο οποίος σκόραρε 29 πόντους με 5/9 δίποντα και 6/8 τρίποντα.

Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο όταν οι γηπεδούχοι βασιζόμενοι στους Πάνο και Αλίχοτζιτς προηγήθηκαν με 50-28 στο 16′, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη τους, παρά το come back που πραγματοποίησε και πάλι η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας το σκορ ως το -11 (82-71) στο 31′. Επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη (21/10, 17:00) στο κλειστό του Εσπέρου με τον Εθνικό.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 98-86
Δεκάλεπτα: 31-17, 57-37, 79-65, 98-86
Διαιτητές: Κατραχούρας, Αναστασόπουλος, Χαραλαμπάκης
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Σκουφής, Νοέας 3, Κουμπούρας 15, Γιαννικόπουλος, Πέττας 10, Γερομιχαλός 10 (8 ριμπ.), Πέτροβιτς 11 (3/5 τριπ.), Τσάμης 14 (1/4 τριπ., 10 ασίστ), Αλίχοτζιτς 15 (8 ριμπ), Πάνος 20 (8/10 διπ.).
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 3 (1), Παναγιωταράς, Παπαδιονυσίου 9 (1), Φακοπουλίδης 3, Μοτσενίγος 29 (5/9 διπ., 6/8 τριπ.), Σπανός, Αντωνάκης 14 (1/2 τριπ., 5 ριμπ.), Κουτρούλιας 20 (7/14 διπ., 1/2 τριπ), Σαχπατζίδης 5, Περσίδης 2, Μήτσιαλος 1.