Α2 Ανδρών: Παγκράτι – Μαχητές Δόξας Πευκών 81-60

Την δεύτερη της νίκη πήρε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Α2, ξεπερνώντας με επιτυχία το εμπόδιο των Μαχητών Δόξας Πευκών με 81-60, στην επιστροφή του Κώστα Κατωπόδη στο πάγκο της ομάδας μας.
Από την πρώτη φάση (τρίποντο Παύλος) η ομάδα μας έδειξε τρομερή διάθεση με τους φιλοξενούμενους να προσπερνούν στο σκορ με 8-12 στο 4′, για πρώτξ και τελευταία φορά στο παιχνίδι.
Με τον Σκούφη να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι στην οργάνωση, και το Λεκάκη να «τρελαίνει» το tendex στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα μας προηγήθηκε με 30-23 στο 12′. και παρά τις τρίποντες «βόμβες» του Ναούμη (17 π. με 4/4 στο πρώτο ημίχρονο), έκλεισε το πρώτο μισό του αγώνα με 48-40.
Από εκεί και πέρα, έχοντας και τους Καράβολα και Ψαρόπουλο να μπαίνουν στην εξίσωση, η ομάδα μας έφτασε σε άνετη νίκη, παίρνοντας και μια πολύ καλή διαφορά για την οικονομία του πρωταθλήματος.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 81-60
Διαιτητές: Παναγιώτου, Δαρλαμήτσος, Κυριακόπουλος.
Δεκάλεπτα: 25-21, 48-40, 66-54, 81-60.
Παγκράτι (Κατωπόδης): Λυμπεράς, Σκούφης 8 (2), Παύλος 11 (3), Καράβολας 21, Ψαρόπουλος 11 (3), Χόρτσας, Κοντόγιωργας, Λεκάκης 11 (1), Ράντετιτς 7 (1), Εζόμο, Ραλλάτος 4, Μήτσιαλος 8.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 11 (1), Νικολόπουλος, Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 9, Καλαμπάκας 5, Ναούμης 21 (4), Στόλης 2, Τάταρης 1, Τζαουάρα 11.