Αρχική Ανακοινώσεις Ποδόσφαιρο
Ποδόσφαιρο

Γ' ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου - Φοίνικας Καλλιθέας 5-0

E-mail Εκτύπωση PDF

Μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε η ομάδα μας, σε βάρος του Φοίνικα Καλλιθέας, με 5-0 και με αυτόν τον τρόπο προκρίθηκε, ως 4η στον όμιλο, στα μπαράζ ανόδου, όπου την Κυριακή 13 Μαϊου θα αντιμετωπίσει την Ένωση Βοτανικού.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με το Ρίζο, με το 1-0 να παραμένει μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας ήταν καταιγιστικοί και πέτυχαν 4 γκολ μέσα σε 20 αγωνιστικά λεπτά. Το 2-0 έκανε ο Παγουρας στο 47', για να ακολουθήσει ο Γιούτσος στο 56' πετυχαίνοντας το 3-0. Στο 70' ο Ρίζος με το δεύτερο του προσωπικό γκολ, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, για να κλείσει τη θριαμβευτική μέρα ο Κοντογιάννης στο 71', διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 5-0.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5-0
Σκόρερ: 28',70' Ρίζος, 47' Παγουρας, 56' Γιούτσος, 71' Κοντογιάννης/-
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Χαλκιαδάκης, Γιούτσος, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος (58' Ψωμάς), Τσιρίμπας (58' Αδάμης), Διαμαντής, Κοντογιάννης, Ρίζος, Στρατής , Γούλας (46' Παγουρας)

Γ' ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : Διαγόρας Αιγάλεω - ΑΟ Παγκρατίου 1-0

Ήττα με 1-0 για την ομάδα μας απέναντι στο Διαγόρα στο Αιγάλεω. Με αυτή την ήττα η ομάδα μας δεν μπορεί να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από την 4η θέση του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Παπαγεωργίου στο 76'.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1-0
Σκόρερ: 76' Παπαγεωργίου/-
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Γιούτσος, Ψωμάς, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Τσιρίμπας, Διαμαντής, Κοντογιάννης, Ρίζος, Στρατής , Γούλας (63' Αδάμης)

Γ' ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου - ΠΟΨ 2-2

Πολύ καλή εμφάνιση για το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, το οποίο κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία από τον πρωτοπόρο ΠΟΨ, με 2-2 εντός έδρας. Η ομάδα μας προηγήθηκε αρχικά με 1-0 στο 54' και στη συνέχεια με 2-0 στο 62'. Ο ΠΟΨ όμως κατάφερε γρήγορα να βρει δύο γκολ, στο 64' και στο 68', με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΟΨ 2-2
Σκόρερ: 54' Ρίζος, 62' Καραβουσάνος/64', 68' Λεοντίου
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Γιούτσος, Ψωμάς (69' Τζωνς), Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Τσιρίμπας (75' Χαλκιαδάκης), Διαμαντής, Κοντογιάννης, Ρίζος, Στρατής, Παγουρας (57' Καραβουσάνος)

Γ' ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : Ελαφρά Ταξιαρχία - ΑΟ Παγκρατίου 3-4

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε σε έναν τρομερό αγώνα με 3-4 της Ελαφράς Ταξιαρχίας, εκτός έδρας. Ο Διαμαντής άνοιξε το σκορ στο 3', για να κάνει το 2-0, δύο λεπτά αργότερα ο Μερετσόλιας. Στο 28' οι αντίπαλοι μας μείωσαν σε 1-2, για να ξαναπάρει η ομάδα μας αέρα 2 τερμάτων στο 41' με τον Αδάμη να πετυχαίνει το 1-3. Στο 63' η Ταξιαρχία κατάφερε να μειώσει εκ νέου σε 2-3, με το Μερετσόλια να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 69' και να κάνει το 2-4. Το μόνο που κατάφεραν οι αντίπαλοι μας ήταν να μειώσουν σε 3-4 στο 90'.

ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 3-4
Σκόρερ: 28', 90' Οικονόμου, 63' Βογιατζόγλου/3' Διαμαντης, 5',69' Μερετσόλιας,  41' Αδάμης
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Κοντογιάννης (64' Χαλκιαδάκης), Μερετσόλιας, , Ψωμάς, Κρεμόπουλος, Τσιρίμπας (68' Πριλίδης), Διαμαντής (72' Αδάμης), Παγουρας, Ρίζος, Στρατής , Τζωνς (46' Σημαιάκης)

Γ' ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου - Μαρούσι 1-2

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας, με 1-2, αυτή τη φορά εκτός έδρας με αντίπαλο το Μαρούσι. Η ομάδα μας παρότι αγωνιζόταν με 10 πάικτες από το 22', κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 στο 28' με το Μερετσόλια, όμως το Μαρούσι εκμεταλλεύτηκε στη συνέχεια το αριθμητικό πλεονέκτημα και έκανε την ανατροπή, αρχικά ισοφαρίζοντας στο 64' και έπειτα παίρνοντας το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΜΑΡΟΥΣΙ 1-2
Σκόρερ: 28' Μερετσόλιας/64' Κυρώσης, 90' Μαντόπουλος
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κρεμόπουλος, Κοντογιάννης (60' Γούλας), Ψωμάς, Μηνόπουλος, Μαραγκός, Τσιρίμπας (55' Στρατής), Διαμαντής, Παγουρας, Ρίζος, Μερετσόλιας, Σημαιάκης