Β’ Εθνική (Νότος): ΑΟ Παγκρατίου – Ηράκλειο 0ΑΑ 66-67

Ένα παιχνίδια μέσα από τα χέρια της έχασε η ομάδα μας, η οποία ηττήθηκε από το Ηράκλειο στο κλειστό του Μετς με 67-66, έχοντας πολλά παράπονα από την διαιτησία, εκδίδοντας και σχετική ανακοίνωση.

Στο πρώτο ημίχρονο, και ειδικότερα στην δεύτερη περίοδο η ομάδα μας ήταν εξαιρετική, και τρέχοντας ένα επιμέρους σερί 27-12, προηγήθηκε με +12 (42-30), δείχνοντας να κυριαρχεί στο παιχνίδι.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να επιστρέψουν το παιχνίδι, μέσω άμυνας ζώνης, και τα κατάφεραν έχοντας σε πολύ καλή κατάσταση τον Μποχωρίδη. Έτσι, με δικό του τρίποντο ισοφάρισε για πρώτη φορά στο παιχνίδι σε 61-61, και προσπέρασε με μακρινό σουτ του Σταμπουλή για το 61-64 στο 38′. Η ομάδα μας με του πρώτο καλάθι του Καυκή (τρίποντο) στα 34” προσπέρασε και πάλι στο σκορ με 66-65, για να ξαναμπεί μπροστά το Ηράκλειο με δυο βολές του Μποχωρίδη στα 24”. Στην τελευταία φάση ο Γιαννίκος επιχείρησε με ντράιβ να σκοράρει, αλλά σε μια φάση που υπάρχει παράβαση του Μποχωρίδη, οι διαιτητές δεν είχαν την ίδια άποψη. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 66-67
Δεκάλεπτα: 15-18, 42-30, 58-52, 66-67
Διαιτητές : Καλογερόπουλος – Τάτσης
Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 6 (2), Καυκής 3 (1), Χριστόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος 19 (4), Κούτρας 6 (2), Μήτσιαλος 7, Λυτόπουλος 6, Σφηκάκης, Μπένος 9, Γερονίκος 6
Ηράκλειο (Μακράκης) : Σταμπουλής 12 (2), Μποχωρίδης 23 (5), Πετράκης, Λιανός 13 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 6, Παπαδάκης, Λάκκας 11.