Β’ Εθνική (Νότος): Ηράκλειο ΟΑΑ – ΑΟ Παγκρατίου 81-77

Ήττα για την ομάδα μας, με αντίπαλο το Ηράκλειο, εκτός έδρας, η οποία μας βάζει σε περιπέτειες σχετικά με την παραμονή μας στη Β’ Εθνική.

Κλειστό παιχνίδι στο 1ο δεκάλεπτο, με το Ηράκλειο να προηγείται με 19-17 στο 10′. Οι γηπεδούχοι στη δεύτερη περίοδο κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά και να κλείσουν το ημίχρονο μπροστά με 41-32. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας αντέδρασε και πέρασει μπροστά με 51-47 στο 28′. Οι αντίπαλοι μας κατάφεραν να πάρουν εκ νέου διαφορά, με 71-60 στο 35′ με την ομάδα μας να καταφέρνει απλά να μειώσει, για το τελικό 81-77.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 81-77
Δεκάλεπτα: 19-17, 41-32, 54-51, 81-77
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρακάσης
Ηράκλειο (Μακράκης) : Κίτσος 2, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 14 (1), Λιανός 23 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 20 (2), Παπαδάκης 3, Λάκκας 7 (1), Πετράκης 12 (3).
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 5 (1), Καυκής 23 (3), Γιαννίκος 5, Γεωργοπαπαδάκος 14 (3), Λυτόπουλος 4, Τζατζάς 3 (1), Χριστόπουλος 10 (2), Γερονίκος, Ξιούρας, Μπένος 13.