Β’ Εθνική (Νότος): ΑΕΝ Κηφισιάς – ΑΟ Παγκρατίου 63-69

Τεράστια ψυχή έδειξε η ομάδα μας, η οποία πήρε τη νίκη στο πιό σημαντικό ίσως ματς της χρονιάς, επικρατώντας με 63-69 επί της Κηφισιάς στις Αδάμες, ζευγαρώνοντας έτσι τις νίκες απέναντι στο σύνολο του κόουτς Λιόγα.

Η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη στο παρκε και με τρομερή άμυνα κατάφερε να προηγηθεί με 11-19 στο δεκάλεπτο. Η Κηφισιά όμως αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 33-30. Στο δεύτερο μέρος όμως και με το δίδυμο Καυκής-Μπένος να λειτουργεί άψογα, η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με 52-64, στο 36′ και να κλειδώνει ουσιαστικά τη νίκη. Η ομάδα των βορείων προαστίων κατάφερεν απλά να μειώσει στο τελικό 63-69.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-69
Δεκάλεπτα : 11-19, 33-30, 48-44, 63-69
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 10,  Μανούσος ,Ντουζίδης 7, Χαϊκάλης 2, ,Χατζηνικόλας 12, Ψαρόπουλος 10(2), Πρέκας, Μαρίνος 3 (1).
Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας 6, Καυκής 13, Γεωργοπαπαδάκος 16(3), Τζάτζας 4, Χριστοπούλος 3, Γερονικός, Ξιούρας, Μπένος 27, Φάσουρας.