Β’ Εθνική (Νότος): ΑΟ Παγκρατίου – Ιπποκράτης Κω 89-81

Ασταμάτητη φαίνεται η ομάδα μας, η οποία πήρε μια ψυχωμένη νίκη (την τρίτη συνεχόμενη) απέναντι σε μια από τις δυνατότερες ομάδες της κατηγορίας, τον Ιπποκράτη Κω, με 89-81, παρότι από το 23′ αγωνιζόταν χωρίς τον Καυκή, ο οποίος αποβλήθηκε.

Οι δύο ομάδες μπήκαν επιθετικά στο ματς, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 27-26, ενώ το ίδιο αμφίρροπη ήταν και η δεύτερη περίοδος με την ομάδα της Κω να κλείνει μπροστά το ημίχρονο με 45-46. Στο 23′ αποβλήθηκε ο Καυκής (ο οποίος είχε πετύχει τους 23 από τους 46 πόντους της ομάδας μας) με δύο αυστηρότατες τεχνικές ποινές. Σε εκείνο το σημείο, ανέλαβε δράση ο Γεωργοπαπαδάκος, ο οποίος πέτυχε 27 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο (και 35 συνολικά) και ώθησε την ομάδα μας στη νίκη με τελικό σκορ 85-75.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 89-81
Δεκάλεπτα : 27-26, 45-46, 71-62, 89-81
Διαιτητές: Λιότσιος- Μαντήλας
Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας, Καυκής 23(2), Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 35(3), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5(1), Ξιούρας, Μπένος 19, Φάσουρας 2.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20, Τρύπας 2, Ονάσογλου 6(2), Σκούφης, Καταβαίνης 3(1), Ασημακόπουλος 12, Λεκάκης 12(1), Χαρίσης 13(3), Τσακαλέρης 13.