Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΠΟ Ψυχικού – ΑΟ Παγκρατίου 3-0

Ο αγώνας της ομάδας μας απέναντι στον πρώτο και αήττητο ΠΟ Ψυχικού ήταν εκ προοιμίου δύσκολος και παρά τη μεγάλη προσπάθεια των παικτών μας, δεν αποφεύχθηκε η ήττα με 3-0. Η ομάδα όμως παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με απολογισμό 8 νίκες-1 ισοπαλία-2 ήττες.

Το Ψυχικό άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, μετά απο επιτυχημένη εκτέλεση πέναλτι, ενώ 4 λεπτά αργότερα έγινε το 2-0. Οι παίκτες μας δεν κλείστηκαν πίσω και έψαξαν το γκολ, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, οι οποίες όμως δεν καρποφόρησαν. Αντ΄αυτού η ομάδα των βορείων προαστείων, κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ στο 82′, παίρνοντας τη νίκη με τελικό σκορ 3-0.

ΠΟΨ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 3-0
Σκόρερ: 26′ Λεοντίου, 30′ Αναγνωστόπουλος, 82′ Ουόγκο
Διαιτητής: Αρβανίτης
Βοηθοί: Ανδρουτσόπουλος – Βακόλας
ΠΟ Ψυχικού(Παπαδόπουλος): Χρανιώτης, Καπάνταης, Kyrti, Δαμαλας, Μαραβελάκης (76′ Ουόγκο), Brahimllari, Αναγνωστόπουλος (69′ Σφήκας), Παπαδόπουλος, Σπαρίδης, Λεοντίου (90′ Γαλάνης), Κοντοφρυος (60′ Ναστουλης)
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Γιούτσος (72′ Τζωνς), Μαραγκός, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Γούλας (56′ Τσιρίμπας), Σκέρτσος (46′ Καραβουσάνος), Κοντογιάννης, Πριλίδης, Στρατής, Παγουρας (77′ Σταθερόπουλος)