Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : Φοίνικας Καλλιθέας – ΑΟ Παγκρατίου 1-0

Την ήττα γνώρισε το ποδοσφαιρικό μας τμήμα εκτός έδρας με 1-0, από τον Φοίνικα Καλλιθέας.
Αν εξαιρέσουμε τις 2 ήττες απο τον ΠΟ Ψυχικού, αυτή είναι η πρώτη “εκτός προγράμματος” ήττα για τους παίκτες μας, οι οποίοι εντυπωσιάζουν φέτος και παρά τους χαμένους βαθμούς, παραμένουν στη δεύτερη θέση του ομίλου.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό, το οποίο έφτανε στην ομάδα της Καλλιθέας για να κατακτήσει το τρίποντο της νίκης, παρά τις προσπάθειες των παικτών μας στο δεύτερο μέρος, που είχαν και δοκάρι.
Πλέον η ομάδα μας κοιτάζει τον επόμενο της αγώνα με το Δούρειο-Ολυμπιακό Κυψέλης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1-0
Σκόρερ: 37′ Παππάς
Διαιτητής: Μαραθωνίτης
Βοηθοί: Αρβανίτης – Γκαϊτατζής
Φοίνικας Καλλιθέας(Τσιφρηκας): Μπιρης, Τσιφρηκας, Θεοδωρόπουλος, Ερζουμπουλίδης, Λέκκας (88′ Γραμματικόπουλος), Αντωνίου, Θωμαϊδης, Δημόπουλος, Παππάς (90′ Μαστρογιαννόπουλος), Τσαπανίδης, Λουπίδης (46′ Hoxhaj)
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Γιούτσος, Μαραγκός
(46′ Τσιρίμπας), Μηνόπουλος (72′ Ψωμάς), Κρεμόπουλος, Πριλίδης (57′ Τζωνς), Σημαιάκης, Παγουρας, Ρίζος, Στρατής, Μερετσόλιας