Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου – Ολυμπιακός Κυψ. 4-0

Η ομάδα του ποδοσφαίρου μας επέστρεψε στις νίκες με τον πιό εμφατικό τρόπο, αφού επικράτησε με 4-0 επί του Δουρείου-Ολυμπιακού Κυψέλης, εντός έδρας και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι παίκτες μας μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με το καλημέρα, με τον Διαμαντή να κάνει το 1-0 στο 3ο μόλις λεπτό. Επτά λεπτά αργότερα, ο Κοντογιάννης έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, βάζοντας από νωρίς τις βάσεις για μια εύκολη νίκη. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας, όχι μόνο δεν απειλήθηκε, αλλά έδωσε και διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της, με τον Παγουρα αρχικά να πετυχαίνει στο 65′ το τρίτο γκολ της ομάδας μας, ενώ ο Μερετσόλιας διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΔΟΥΡΕΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 4-0
Σκόρερ: 3′ Διαμαντης, 10′ Κοντογιάννης, 65′ Παγουρας, 90′ Μερετσόλιας / –
Διαιτητής: Δαρσακλής
Βοηθοί: Μάρδας – Πίγγιου
ΑΟ Παγκρατίου(Ακριτίδης): Κελαϊδίτης, Κοντογιάννης (74′ Χαλκιαδάκης), Μαραγκός, Γιούτσος, Κρεμόπουλος, Τσιρίμπας (74′ Ψωμάς), Διαμαντής, Παγουρας, Ρίζος (56′ Καραβουσάνος), Στρατής (70′ Πριλίδης), Μερετσόλιας
Δούρειος-Ολυμπιακός Κυψέλης(Ντέτσικας): Μπόνης, Γιαννακιδης (86′ Νομικός), Τσιρώνης (67′ Κόλας), Τσιάρος Αλ., Ες Σουραϊφι, Τσιάρος Αχ., Σκούρτης (81′ Βαλερας), Νικητέας, Hoxhaj, Duka (19′ Ραπτάκης), Ιγγιλίδης