Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Πεύκη – Παγκράτι 50-46

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με αρκετές ανατροπές, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την Πεύκη με 50-46, εκτός έδρας.
Η γηπεδούχος κατάφερε να προηγείται στο πρώτο μέρος, έστω και με μικρή διαφορά(29-27), όμως η καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας μας στο τρίτο δεκάλεπτο, την έφερε μπροστά στο σκορ με 33-38. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, το σκηνικό ανατράπηκε εκ νέου, με την την Πεύκη να τρέχει ένα επιμέρους 17-8 και να κατακτά τη νίκη με 50-46.
Η ομάδα μας πλέον βρίσκεται στην απόλυτη ισορροπία, αφού μετά από 8 αγωνιστικές, το ρεκόρ της είναι 4 νίκες-4 ήττες.