Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Παγκράτι – Άγ. Νικ. Παλλήνης 48-44

Σπουδαία νίκη με 48-44 πέτυχε στο Μετς η ομάδα του γυναικείου μας και έτσι το τέλος του πρώτου γύρου, τη βρίσκει στην 3η θέση της βαθμολογίας, με ρεκορ 7-4.

Οι παίκτριες μας προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-12 και κατάφεραν να διατηρήσουν ένα ισχνό προβάδισμα και στη δεύτερη περίοδο, με το ημίχρονο να λήγει 26-23. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Παλλήνης έκανε την αντεπίθεσή της και κατάφερε να προηγηθεί με 36-38 στο 30′.
Η τελευταία περίοδος κρίθηκε αφενός από την άμυνα, αφού οι παίκτριες μας κατάφεραν να κρατήσουν τις αντιπάλους τους στους 6 πόντους και αφετέρου από τη στιγμή του 39ου λεπτού, όπου με το σκορ στο 44-44, η Τροιζή πέτυχε τρίποντο, σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα μας με τελικο σκορ 48-44.