Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Παλατιανή – Παγκράτι 38-41

Σπουδαία νίκη για την ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 38-41 της Παλατιανής, κάνοντας έτσι ένα σημαντικό βήμα για την κατάκτηση της 3ης θέσης.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, στηριζόμενη κυρίως στην πολύ καλή της παρουσία στο αμυντικό κομμάτι, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 5-9, ενώ το ημίχρονο να κλείνει στο 11-21. Στο δεύτερο μέρος οι αντίπαλοι μας, προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, μείωσαν στο σκορ, όμως οι παίκτριες μας κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι τέλους και να κατακτήσουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 38-41