Β’ ΕΣΚΑ Γυναικών: Παγκράτι – Άρης Χολαργού 44-57

Το Παγκράτι γνώρισε την ήττα στο ΜΕΤΣ από τον Άρη Χολαργού με 57-44 για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑ των Γυναικών.

Το συγκρότημα του Χρόνη Λάγιου ήταν ανταγωνιστικό μόνο για ένα ημίχρονο όταν και πίεσε αρκετά τον Άρη βάζοντας  δύσκολα στην ομάδα του Χολαργού με το πρώτο εικοσάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 23-23

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως  η ομάδα των Γεωργουδάκη και Στρατίκη ανέβασε ρυθμό έβγαλε ενέργεια τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα και με ένα επιμέρους σκορ 10-17 πήγε το σκορ στο 33-47 που ήταν και το τελικό της 3ης περιόδου. Από εκεί και μετά το νερό είχε μπει στο αυλάκι για τον Άρη Χολαργού που διατήρησε εύκολα το προβάδισμα χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από το Παγκράτι με το τελικό 57-44 να σφραγίζει την αναμέτρηση.

Κορυφαία των νικητριών ήταν η Κόρμπου που σημείωσε 12 πόντους ενώ πολύ καλές ήταν και η Γρίσπου με 11 και Ζάβρα με 10. Από το Παγκράτι η Τροίζη είχε 13 πόντους , η Μειμάρη 12 και η Σκυλακάκη 8.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 44-57

Δεκάλεπτα: 9-12, 23-23, 33-40, 44-57

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (Λάγιος, Λάγιου): Συρρή, Τροϊζη 13 (1 τρ.), Βροχίδου 3, Τσούβαλου 6, Παπακώστα, Ζαραφίδου 2, Κιούση, Μπακάκου, Σκυλακάκη 8, Γούναρη, Μπαουράκη, Μεϊμάρη 12

ΑΚΟ ΆΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Γεωργουδάκης, Στρατίκη): Αθανασίου, Γρίσπου 11, Τρανούλη 6 (1), Κιοσέ, Βερροιοπούλου 2, Λαγού 2, Ζάβρα 10, Κόρμπου 12, Τσότρα, Στεφανίδου 2, Τσιρίμπαση 7, Τσοκανά 5 (1)