Ήττες για παιδικό και εφηβικό

Παιδικό

Δεν τα κατάφερε το παιδικό μας, το οποίο υπέστη βαριά ήττα από τον Ηλυσιακό στο κλειστό του Μετς, χάνοντας με 64-38

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 38-64
Δεκάλεπτα: 16-16, 24-41, 31-54, 38-64

Παγκράτι (Ευαγγελίδης) : ΓΚΟΥΣΗΣ 7, ΚΑΛΤΑΜΠΑΝΗΣ, ΣΕΠΕΝΤΖΗΣ 4, ΝΤΟΤΣΙ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Γ., ΠΕΤΡΟΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ 4, ΖΑΡΙΦΗΣ 6 ,ΠΑΠΑΔΕΛΗΣ 4, ΣΩΦΡΟΝΑΣ 8, ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 3,ΤΣΙΩΝΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ 2.

Εφηβικό

Ντέρμπι στα χαρτιά αποδείχθηκε πως ήταν το παιχνίδι της ομάδας μας με τον Ηλυσιακό. Οι παίκτες μας είχαν ένα πολύ άσχημο βράδυ, με αποτέλεσμα μια βαριά ήττα, με σκορ 45-74. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν κλειστό, με το σκορ στο 10′ να είναι 14-14 και στην ανάπαυλα 25-32, μετά από ένα μίνι ξέσπασμα του Ηλυσικακού. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο, με τους παίκτες των Ιλισσίων να είναι πολύ καλοί σε άμυνα και επίθεση και να κλείνουν την τρίτη περίοδο προηγούμενοι με 36-57. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες μας έριξαν λευκή πετσέτα με αποτελεσμά την ήττα με το βαρύ 45-74.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 45-74
Δεκάλεπτα: 14-14, 25-32, 36-27, 45-74

Παγκράτι (Λιτόπουλος): ΤΟΡΡΕΣ 7, ΓΚΟΤΖΑΙ, ΜΠΕΓΙΟΣ, ΠΕΛΕΚΗΣ 3(1), ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΝΤΑΜΠΟΥΑΤΕ, ΤΑΝΤΑΡΟΥΔΑΣ, ΓΕΡΟΝΙΚΟΣ 6, ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΝΗΣ, ΣΦΗΚΑΚΗΣ 10, ΦΑΣΟΥΡΑΣ 13