ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 54-34
Δεκάλεπτα : 14-5, 26-14, 45-21, 54-34
Παγκράτι (Ευαγγελίδης) : ΓΚΟΥΣΗΣ 7 (1), ΚΑΛΤΑΜΠΑΝΗΣ 1, ΣΕΠΕΝΤΖΗΣ 5, ΤΣΙΩΝΟΣ 2, ΠΕΤΡΟΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ 6, ΖΑΡΙΦΗΣ 5, ΧΟΝΤΑΣ 2, ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 4 (1), ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΑΠΑΔΕΛΗΣ, ΣΩΦΡΟΝΑΣ

Εφηβικό

Φέτος, στη Β’ κατηγορία παίδων-εφήβων του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ, η κατάληψη μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων, έχει διπλό κέρδος. Οι ομάδες που θα τα καταφέρουν, όχι μόνο θα περάσουν στην επόμενη φάση, αλλά θα εξασφαλίσουν και την παρουσία τους, τουλάχιστον στη Β’ κατηγορία και για την επόμενη αγωνιστική περίοδο. Σε αυτό το κυνήγι των δύο προνομιούχων θέσεων, η ομάδα τουο εφηβικού μας τα πηγαίνει περίφημα, αφού στο φινάλε του 1ου γύρου, βρίσκεται μόνη στη 2η θέση, με ρεκορ 8-1, μετά τη νίκη της επί της Νήαρ Ηστ με 36-59, στο κλειστό της Καισαριανής. Οι παίκτες μας δίνοντας έμφαση στην άμυνα, κατάφεραν να προηγηθούν με 10-18 στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου, ενώ έκλεισαν με διψήφια διαφορά το ημίχρονο, στο 17-27. Στο δεύτερο μέρος η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 26-40, ενώ στην τελευταία περίοδο, η ομάδα μας έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, επικρατώντας με τελικό σκορ 36-59.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 36-59
Δεκάλεπτα: 10-18, 17-27, 26-40, 36-59

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Λιτόπουλος): ΤΟΡΡΕΣ 5(1), ΓΚΟΤΖΑΙ, ΜΠΕΓΙΟΣ, ΠΕΛΕΚΗΣ, ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 8(2), ΝΤΑΜΠΟΥΑΤΕ, ΤΑΝΤΑΡΟΥΔΑΣ, ΓΕΡΟΝΙΚΟΣ 19(1), ΦΑΣΟΥΡΑΣ 12, ΤΣΑΝΑΙ, ΣΦΗΚΑΚΗΣ 15