Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Αιγάλεω 66-47

Την νίκη κατέκτησε το τμήμα Παίδων του συλλόγου μας στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της χρονιάς  απέναντι στην ομάδα του Αιγάλεω με σκορ 66-47.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν τον αγώνα δίνοντας μεγάλη έμφαση στην άμυνα και κατάφεραν να προηγηθούν με  16-11 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 28-24. Η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της στην επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ συνέχισε  την εξαιρετική λειτουργία της στην άμυνα , με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 48-36 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 66-47.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ 66-47

Δεκάλεπτα: 16-11,28-24,48-36,66-47
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Βεργαδής  2π, , Γεωργόπουλος 9π(2), Στογιάνοβιτς 26π(5),  , Μπαντής 1π, Κίλιας 10π, Αρελλάνο, Βασιλείου, Κωστόπουλος , Μπέλος 9π, Χόντα 1π, Χασαπογλίδης 8π(1), Μπέκας