Uncategorized

Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι– ΑΕΝ Κηφισιάς 58-41

Με νίκη συνέχισε το Εφηβικό τμήμα του συλλόγου μας επικρατώντας της ομάδας της ΑΕΝ Κηφισιάς με σκορ 58-41 στο κλειστό του Μετς.

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και βασιζόμενη στην άμυνά της κατάφερε να προηγηθεί με 19-9 στο 10′, ενώ το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 32-22. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου  οι παίκτες μας αποδίδοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά στους 20 ( 52-32 30′ ) και διαχειριζόμενοι την υπέρ τους  διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέκτησαν τη νίκη με σκορ 58-41.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 58-41

Δεκάλεπτα: 19-9, 32-22, 52-32, 58-41
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ζητουνιάτης 2π, Κυβέρης 2π, Ντότση 3π(1), Μπέκας 6π, Μάλο 7π, Καρδιοπούλης , Σούλι 25π(6), Αντωνίου , Γερογιάννης 3π(1), Καλογερίδης, Τζεμανάκης 10π(2), Τσαγκαρης.