Α1 ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: ΑΣ Κολλεγίου Ντερύ– Παγκράτι 76-77

Τη νίκη κατέκτησε το τμήμα Παίδων του Συλλόγου μας στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα του κολλεγίου Ντερύ με σκορ 76-77.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες μας βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 4 πόντους (20′ 36-32). Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου κυριάρχησαν οι επιθέσεις των ομάδων με το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου να είναι 56-54. Το ντέρμπυ συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκειά του και την ομάδα μας να παίρνει τη νίκη με 76-77 χάρη σε 2 εύστοχες 8 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΥ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 76-77

Δεκάλεπτα: 16-11,36-32,56-54,76-77
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Βεργαδής  4π, Αργυριάδης 3π, Γεωργόπουλος 9π(1), Στογιάνοβιτς 18π(1), Οφοκάνσι 6π(1), Μπαντής 5π, Κίλιας 14π(1), Βασιλείου,  Μπέλος 18π, Χόντα, Μπέκας, Κούτρας