Α2 ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Καλαθ/ση Αγ.Παρασκευής– Παγκράτι 69-74

Στις νίκες επέστρεψε το Εφηβικό τμήμα του συλλόγου μας, καθώς επικράτησε με σκορ 69-74 της Αγίας Παρασκευής εκτός έδρας.

Οι γηπεδούχοι, εκμεταλλευόμενοι την αστοχία των παικτών μας στο ξεκίνημα του αγώνα, βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 16-8 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 36-27. Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά ούτε το δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να αυξάνουν τη διαφορά μέχρι και τους 12 πόντους και το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 60-53. Οι παίκτες μας έχοντας βρει ρυθμό στην επίθεση και όντας πιο ψύχραιμοι στις τελευταίες κατοχές του αγώνα κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή και να φτάνουν σε μία σημαντική νίκη με 69-74.

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 69-74

Δεκάλεπτα: 16-8, 36-27, 60-53, 69-74
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ζητουνιάτης 3π, Κυβέρης , Ντότση 7π, Μπέκας 18π, Μαρκογιαννάκης,  Καρδιοπούλης , Σούλι 21π, Αντωνίου 4π, Γερογιάννης 3π, Λατίφης 8π, Τζεμανάκης 10π, Καλογερίδης.