National League 1: ΟΦΗ – Παγκράτι 76-71

Μετά από ένα ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η ομάδα μας υπέστη ήττα από τον ΟΦΗ με 76-71, στο Λίντο.

Οι ομάδες ήταν πολύ κοντά σε όλη τη διάρκεια του ματς, με τον ΟΦΗ να καταφέρνει να διατηρεί πάντως ένα σταθερό μικρό προβάδισμα, με το 18-15 του 1ου δεκαλέπτου και το 32-29 του ημιχρόνου. Η ομάδα μας ήταν συνεχώς μέσα στο παιχνίδι, παίρνοντας μάλιστα και προβάδισμα σε αρκετά σημεία, και ειδικά στο 4ο δεκάλεπτο, αλλά δεν κατάφερε να το διατηρήσει μέχρι τα τελευταία λεπτά, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 76-71. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Ραϊσεβιτς με 19 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Οικονόμου με 18.

ΟΦΗ-Παγκράτι 76-71
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Γεράνιος-Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 18-15, 32-29, 53-48, 76-71
ΟΦΗ (Ράλλης): Πιλκούδης 23, Τσιαβές 16 (2), Λιανός 15 (1), Σταμπουλής 6, Κασπίρης 10 (3), Μποχωρίδης, Πρωτογεράκης 6, Καψάλης, Φρογάκης, Τσερκιτσόγλου.
Παγκράτι (Καυκής): Αδαμόπουλος 6, Ραϊσεβιτς 19, Εζέτζα 5, Γραμματίκας 5 (1), Γιαννόπουλος 3 (1), Οικονόμου 18 (1), Ψαρόπουλος 5 (1), Ζαρίφης 7, Λαμπρόπουλος, Ιορδάνογλου 3 (1).